Ludzie robią miasto… a my planszówki”

kregle

28 września 2018 roku, równo od godziny 12:00, zamiast lekcji, wszyscy uczniowie rozpoczęli gry w planszówki. Wydarzenie zostało zorganizowane przez młodzież z klas 7, którzy uczestniczyli w projekcie „Samorządna Młodzież 2.0”. Finalnym efektem tego projektu było wymyślenie, napisanie, złożenie w urzędzie i przeprowadzenie wydarzenia o charakterze lokalnym. Projekt młodzieży zyskał akceptację włodarzy Warszawy i w tym dniu sale lekcyjne oraz szkolne korytarze zamieniły się w salony gier planszowych. W sali gimnastycznej odbywał się turniej tenisa stołowego, sala komputerowa przemieniła się w szkolną Szwalnię Gier, zaś sala nr 2 stała się najlepszą w mieście Cafe Pionek. Podczas uroczystego rozpoczęcia, na którym nie zabrakło ważnych gości, pana burmistrza Dzielnicy Praga Południe Jarosława Karcza, dyrektora DBFO pana Roberta Sagana, przewodniczącej Rady Rodziców pani Dagmary Piwońskiej-Kuc wysłuchaliśmy koncertu grupy flażoletowej oraz recitali naszych utalentowanych uczennic. Młodsi uczniowie z radością bawili się na wielkiej dmuchanej zjeżdżalni, zaś starsi grali w przeróżne gry planszowe.

Na koniec naszej imprezy z miłą przyjemnością słuchaliśmy słów uczniów i rodziców, że takie piątki powinny być w naszej szkole co piątek.

20181005 103439