Drzwi otwarte - sprawozdanie

25 lutego br. w Szkole Podstawowej nr 246 w Warszawie odbyły się „DRZWI OTWARTE”. Uczestniczyli w nich przyszli uczniowie klas pierwszych oraz oddziału przedszkolnego wraz z rodzicami.

W wejściu do szkoły goście zostali miło przyjęci przez przedstawicieli Wolontariatu, którzy rozdawali informatory o szkole oraz częstowali smacznymi babeczkami za przysłowiową złotówkę. Dochód  ze sprzedaży ciastek zostanie przekazany na rzecz Schroniska w Celestynowie.

Spotkanie rozpoczęło się w sali gimnastycznej o godzinie 16.30. Na wstępie dyrektor Adam Zaporski powitał gości oraz przedstawił kadrę pedagogiczną.

W dalszej części spotkania  miały miejsce następujące wydarzenia :

  • · występ zespołu flażoletowego oraz szkolnego chóru
  • · teatrzyk ekologiczny
  • · prezentacja multimedialna  dotycząca  funkcjonowania szkoły oraz jej  tradycji
  • · przedstawienie przez dyrektora szkoły harmonogramu rekrutacji.

Kolejnym punktem programu była „wycieczka” po szkole. Goście podziwiali prace plastyczne uczniów, oglądali  szkolną stołówkę, świetlicę, pracownię komputerową oraz poszczególne sale lekcyjne, gdzie na dzieci czekały różne atrakcje. Nauczyciele przygotowali dla najmłodszych uczestników warsztaty plastyczne, obserwacje przyrodnicze, łamigłówki „Rusz głową” oraz multimedialne zabawy językiem angielskim. Na szkolnym korytarzu odbywały się gry zręcznościowe, a poszukujący mocniejszych wrażeń mogli podziwiać „wybuchowe" doświadczenia chemiczne, które przeprowadzali uczniowie klas ósmych pod kierunkiem nauczycieli.

Spacer po szkole był dobrą okazją do rozmów rodziców z nauczycielami oraz dyrekcją szkoły.

Podczas „DZWI OTWARTYCH” goście mieli możliwość zwiedzić szkołę i zapoznać się z jej funkcjonowaniem. Mogli również wziąć udział w ciekawych zajęciach, a tym samym miło i aktywnie spędzić czas.

DSC09391

DSC09391

DSC09391

DSC09391

DSC09391

DSC09391

DSC09391

DSC09391